#KIMJESTEM

Czas czytania 3 minut

DietoterapiaWeb – Polski Dietetyk w Wiedniu

Kim jestem?

Cześć, tu Adrianna :-). Jestem dietetykiem klinicznym oraz edukatorem żywieniowym z pasją do uczenia innych, jak w prosty sposób zadbać o zdrowie swoje i swojej rodziny.

O tym kim jestem i czym się zajmuję możesz posłuchać również w moim podcaście, całkowicie ZA DARMO. Link do podcastu znajdziesz na samym dole tej strony.

Specjalizuję się w dietach eliminacyjnych, dietoterapii jelit i oczywiście w żywieniu dzieci, kobiet w okresie ciąży i laktacji, a także tych przygotowujących się dopiero do macierzyństwa. Prowadzę indywidualne konsultacje pacjentów, dzięki którym mogę lepiej poznać codzienne problemy, z jakimi zmagają się osoby nie posiadające specjalistycznej wiedzy dietetycznej. W zakresie edukacji żywieniowej działam w Internecie już od 2016 roku. Poniżej znajdziesz więcej informacji na temat mojej działalności oraz linki do moich mediów społecznościowych.

Poza wszystkimi zawodowymi i społecznymi aktywnościami, jestem też mamą. A zatem wiedza, którą przekazuję, ma nie tylko wartość merytoryczną, ale również praktyczną. Wiem, jak to jest nie mieć czasu na gotowanie. Wiem, jak frustrujące jest to, że dzieci czasem nie chcą jeść tego, co dla nich z poświęceniem ugotowałaś. Znam to uczucie, kiedy dwulatek wpada w histerię  w kolejce do kasy w markecie… Wiem też, z jakimi przeciwnościami musi mierzyć się na co dzień mama, która chce dbać o dobre żywienie swoich dzieci, podczas gdy wszyscy dookoła wiedzą lepiej.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, na temat moich kwalifikacji i ukończonych szkoleń, zajrzyj tutaj – kwalifikacje i opinie.

Czym się zajmuję i gdzie możesz mnie znaleźć?

DZIAŁALNOŚĆ NAUKOWA


Jestem autorką i współautorką publikacji naukowych i popularnonaukowych. Dwa spośród moich artykułów, te najbardziej związane z aktualnym obszarem moich działań zostały opublikowane w czasopiśmie naukowym „Postępy Nauk o Zdrowiu”. Jeśli masz ochotę, możesz je także znaleźć w internetowej bazie publikacji naukowych: Programowanie metaboliczne oraz Mikrobiom a choroby cywilizacyjne. Na potrzeby mojej pracy magisterskiej przeprowadziłam również szeroko zakrojone badanie dotyczące świadomości żywieniowej kobiet karmiących piersią. Wzięło w nim udział wiele mam, a wnioski z niego płynące utwierdziły mnie w przekonaniu, że poziom wiedzy zarówno społeczeństwa, jak i środowisk medycznych, na temat żywienia kobiet w okresie prokreacji, wymaga wdrożenia programów edukacyjnych, które to podejmuję za pośrednictwem różnych działań?

BLOG


Na blogu tłumaczę zawiłości doniesień naukowych w dziedzinie dietetyki na język bardziej zrozumiały dla normalnego człowieka. Dzielę się praktycznymi wskazówkami do natychmiastowego zastosowania w diecie i kuchni, od czasu do czasu wrzucam też swoje autorskie przepisy.

Na blogu wkrótce ruszy również również sklep z moimi produktami on-line. Zapisz się do mojego newslettera, aby jako jedna z pierwszych osób dostać informację o jego uruchomieniu.

PODCAST


Niedawno zaczęłam nagrywać podcast, ponieważ doszłam do wniosku, że młode mamy, do których przede wszystkim chcę trafiać z moim przekazem, mogą nie mieć wystarczająco dużo czasu na poszukiwanie informacji na temat żywienia w źródłach czytanych… za to chętnie posłuchałby takich treści w wersji audio. Mój podcast – Dietetyka Praktyczna – znajdziesz w większości popularnych aplikacji podcastowaych, w tym Spotify oraz Apple Podcasts.

GRUPA NA FACEBOOKU


Pod wpływem impulsu oraz oburzenia związanego z natłokiem fałszywych informacji w mediach na temat żywienia dzieci i niemowląt oraz mam karmiących piersią, założyłam grupę wsparcia na Facebooku. Grupa nazywa się Dietetyka Praktyczna dla Mamy i Dziecka i serdecznie Cię do niej zapraszam. Dzielimy się tam wiedzą, doświadczeniami oraz wątpliwościami dotyczącymi żywienia dzieci oraz żywienia ogólnie, a także informacjami na temat dostępnych w sklepach produktów wartych i niewartych uwagi.

INSTAGRAM


O tym co jem i co kupuję w marketach, a czego nie kupuję, możesz poczytać na moim Instagramie, na profilu Dietetyka Praktyczna. Dzielę się tam również moimi przemyśleniami na inne tematy, niekoniecznie związane z żywieniem. W ramach cyklu #DietetykaPraktycznaw5minut nagrywam krótkie filmiki, w których odpowiadam na najczęściej zadawane pytania. W wolnych chwilach tworzę wideo z szybkimi przepisami dla całej rodziny. Od czasu do czasu organizuję również spontaniczne Live’y, podczas `których odpowiadam na Wasze pytania na żywo.

STRONA NA FACEBOOKU


Jeżeli nie masz Instagrama, zapraszam Cię do polubienia mojej Strony na Facebooku – Dietetyka Praktyczna Adrianna Kazimierska, która stanowi kumulację publikacji ze wszystkich wcześniej wymienionych źródeł.

Dołącz do naszej społeczności i zostań ze mną na dłużej :-).


Zaobserwuj mój podcast, aby być na bieżąco z nowymi odcinkami.

KONTAKT


Jeżeli chcesz mnie o coś zapytać lub podzielić się opinią, napisz do mnie za pośrednictwem tego formularza: